ładowanie

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Paragone. Rzeźba wobec awangardy

Katarzyna Kobro, Kompozycja przestrzenna 4, 1929

Paragone. Rzeźba wobec awangardy

Moment narodzin awangardowych postaw z początków XX w. ma być problemem węzłowym konferencji, która podejmie próbę analiz i interpretacji sytuacji plastyki wobec mitów Wielkiej Awangardy.

Paragone. Rzeźba wobec awangardy jest kolejną propozycją namysłu nad fenomenem rzeźby nowoczesnej i współczesnej. To już drugie spotkanie z cyklu  - tematem poprzedniej konferencji były zjawiska wykraczające poza tradycyjne materiały i techniki rzeźbiarskie (Paragone. Rzeźba na granicy). Interesować nas będzie zarówno czas narodzin i poprzedzające go tendencje, jak również te zjawiska, obecne w świecie sztuki do dziś, które można nazwać tradycją awangardy, kontynuacją jej roszczeń i postulatów, ale także sprzeciw wobec jej „przodującej roli" (obecność tradycjonalizmów rozumianych jako strategie oporu).

Komitet naukowy: Prof. Lechosław Lameński, dr Elżbieta Błotnicka-Mazur, dr Marcin Pastwa
Miejsce obrad: Muzeum Lubelskie w Lublinie
Organizatorzy: Katedra Historii Sztuki Nowoczesnej i Współczesnej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, Lubelski Oddział Stowarzyszenia Historyków Sztuki, Muzeum Lubelskie w Lublinie

Program konferencji do pobrania w załączniku.


Muzeum Lubelskie w Lublinie |  ul. Zamkowa 9

Powrót do listy wydarzeń