ładowanie

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

PERFORM_TECH 2017: Evelina Domnitch & Dmitry Gelfand - performens Force Field

Evelina Domnitch & Dmitry Gelfand - performens Force Field
15.03.2017
16.03.2017

PERFORM_TECH 2017: Evelina Domnitch & Dmitry Gelfand - performens Force Field

Woda, dźwięk, obraz, proste prawa fizyki. Evelina Domnitch i Dmitry Gelfand wystąpią na scenie łódzkiego festiwalu, promującego performens technologiczny.

Performance “Force Field” jest wynikiem kolaboracji między Eveliną Domnitch i Dmitry’em Gelfandem a muzykiem elektronicznym Paulem Prudencem oraz akustykiem Alexandrem Miltsenem. W trakcie performance’u artyści wykorzystują zjawisko sonolewitacji polegające na unoszeniu drobinek wody przy pomocy pola elektroakustycznego. Specyfika dźwięku oddana jest tym samym poprzez drgania wody co umożliwia fizyczną wizualizację zmian akustycznych. Performance przyjmuje postać działania intermedialnego, w którym główną rolę odgrywa bezpośrednia zależność między dźwiękiem a obrazem, który powstaje w oparciu o wykorzystanie prostych praw fizyki.

Dmitry Gelfand (Sankt Petersburg, Rosja) i Evelina Domnitch (Mińsk, Białoruś) tworzą zmysłowe immersyjne środowiska oraz performensy. W ich twórczości istotne jest połączenie fizyki, chemii i informatyki z oryginalną refleksją filozoficzną. Aktualne wyniki badań, szczególnie w zakresie zjawisk falowych, są wykorzystywane przez artystów do badania kwestii postrzegania i trwania. W swych artystycznych interwencjach dotykają problemu kształtowania obrazu świata przez współczesną naukę i ograniczeń poznawczych samej nauki. Zadają pytania o możliwości naukowej eksploracji świata i świadomości człowieka. W swych projektach łączą wykorzystanie najnowszych technologii i specyficznych procedur naukowych z krytyczną refleksją kulturową.

15 marca 2017 (środa) g. 17:00-19:00
warsztat: Evelina Domnitch & Dmitry Gelfand (jęz. ang.)
zapisz się: art_in@fabrykasztuki.org
(materiały zapewnia organizator)
Warsztaty są bezpłatne


16 marca 2017 (czwartek) 
g. 19:00 spotkanie z artystami (jęz. ang.)
g. 20:00 performance Force Field
Wstęp wolny

Kurator: Maciej Ożóg
Partner: Zakład Mediów Elektronicznych UŁ

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


scena Art_Inkubatora w Fabryce Sztuki | Łódź, ul. Tymienieckiego 3

Powrót do listy wydarzeń