ładowanie

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Perform_Tech 2017: Laura Netz - performens Medial Ages

perfmortech
08.11.2017
09.11.2017

Perform_Tech 2017: Laura Netz - performens Medial Ages

Performens Laury Netz to wydarzenie audiowizualne tworzone w oparciu o zaprojektowany przez artystkę interaktywny generatywny system-instrument. Impulsy świetlne oraz wytwarzane przez różne źródła światła pole elektromagnetyczne wyzwalają dźwięki i wpływają na ich modyfikacje.

W systemie-instrumencie Laury Netz różne źródła światła kontrolują obwody elektryczne wyzwalające i modyfikujące sygnały dźwiękowe. W ten sposób powstają synkopowane struktury rytmiczne złożone z wysokich, hałaśliwych impulsów. Na przekształcenia dźwięku wpływają także tworzone przez światło impulsy elektromagnetyczne przechwytywane przez cewki indukcyjne. Efektem jest a-rytmiczny performens audiowizualny oparty na ciągłym nasycaniu i opadaniu sygnałów. Wyzwalanie sygnałów dźwiękowych za pośrednictwem różnych mediów/urządzeń wytwarza swoistą, innowacyjną cyrkulację obrazu i dźwięku zakorzenioną w koncepcji bio-sonicznego nowego materializmu. Media Ages to performens, który w artystycznej audiowizualnej formie analizuje zasadę transdukcji zaproponowaną przez francuskiego filozofa technologii Gilberta Simondena do opisu procesów ontogenezy/wyłaniania się skomplikowanych, niestabilnych, zmiennych struktur (biologicznych, społecznych, ale także audiowizualnych i technicznych) z ciągłych interakcji pomiędzy wieloma elementami sieci relacji. Tak rozumiany efekt transdukcji obserwujemy też, gdy światło stymuluje pracę mózgu, co znajduje odzwierciedlenie w modulacjach fal mózgowych. Proces ten obejmuje błyskawiczne, skomplikowane operacje dokonujące się w systemie powiązań między neuronami skóry i mózgu, światłem i dźwiękiem. 


8 listopada 2017, g. 20:00 – performens Medial Ages
9 listopada 2017 – warsztat z artystką

Kurator: Maciej Ożóg
Partner: Zakład Mediów Elektronicznych UŁ


scena Art_Inkubatora w Fabryce Sztuki | Łódź, ul. Tymienieckiego 3

Powrót do listy wydarzeń