ładowanie

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

PERFORM_TECH 2017: Myriam Gourfink / Kasper T. Toeplitz - performens DATA_Noise

Performens DATA_NOISE
26.04.2017
27.04.2017

PERFORM_TECH 2017: Myriam Gourfink / Kasper T. Toeplitz - performens DATA_Noise

Celem projektu jest przedstawienie najnowszych projektów artystycznych z obszaru sztuki performens, w których istotnym elementem formalnym i treściowym jest wykorzystywanie nowoczesnych technologii jako narzędzi ekspresji artystycznej.

W ramach projektu odbędzie się 9 dwudniowych spotkań poświęconych twórczości zagranicznych i polskich artystów. Każde spotkanie złożone będzie z prezentacji jednego lub kilku performensów oraz spotkania i dyskusji z artystami. Ważnym elementem projektu jest stworzenie strony internetowej informującej o projekcie, będącej także archiwum wydarzeń, w którym znajdą się informacje o artystach oraz audiowizualne relacje/dokumentacje performensów i spotkania z artystami, a także dodatkowe materiały w postaci tekstów naukowych oraz wywiadów z artystami.

Wydarzenie realizowane będzie we współpracy z Zakładem Mediów Elektronicznych UŁ, którego pracownicy i studenci zaangażowani będą w realizację projektu od strony merytorycznej i organizacyjnej.

Performens DATA_Noise nie jest zwykłym performensem tanecznym lecz połączeniem współczesnej choreografii z tworzoną na żywo muzyką komputerową. W jego trakcie tancerka połączona z komputerem przy pomocy licznych sensorów staje się biologicznym interfejsem generującym dźwięk. Minimalne ruchy tancerki oddane są tym samym w ewolucyjnym improwizowanym pejzażu dźwiękowym. Istotną rolę w trakcie performensu odgrywają także sterowane sygnałami z ciała tancerki światła. W ten sposób wytworzone zostają sieci relacji pomiędzy biologicznym ciałem a „ciałem technologicznym”, przyjmujące postać intensywnego doświadczenia audiowizualnego.


scena Art_Inkubatora w Fabryce Sztuki | Łódź, ul. Tymienieckiego 3

Powrót do listy wydarzeń