ładowanie

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

PERSPEKTYWY 2017: TEATR - AWANGARDA W DZIAŁANIU - cykl drugi

Deadline, fot. PatMic
13.05.2017
14.05.2017

PERSPEKTYWY 2017: TEATR - AWANGARDA W DZIAŁANIU - cykl drugi

To już druga odsłona projektu, będącego kontynuacją cyklicznego festiwalu Teatru CHOREA - RETROPERSPEKTYWY. W trakcie majowej edycji zaprezentują się teatry zawodowe i quasi-zawodowe, które wyłamują się z obowiązujących kanonów sztuki scenicznej i proponują w swoich spektaklach, w ich temacie, treści i formie nowe perspektywy dla teatru.

Tegoroczna, szósta już edycja festiwalu eksploruje temat awangardy w trzech aspektach – nawiązania do tradycji, poszukiwania nowych form i języka w teatrze oraz przekraczania i granic tradycyjnych reguł i zasad scenicznych. Na drugi cykl Teatr Chorea zaprasza już 13-14 maja. Na deskach sceny Art_Inkubatora będzie można zobaczyć spektakl Nicea /14.VII powstały we współpracy Teatru Cinema z Michałowic i AKHE Engineering Theatre z Petersburga, odnoszący się do ataku terrorystycznego w Nicei w zeszłym roku i jest mocnym głosem artystów wobec tej tragedii i awangardowego. Zostanie zaprezentowana również sztuka Deadline Studium Teatralnego z Warszawy. W trakcie majowego cyklu odbędą się także warsztaty, które poprowadzi założyciel i dyrektor Studium Teatralnego, współpracownik Jerzego Grotowskiego – Piotr Borowski.

Festiwal odbędzie się w siedzibie Teatru CHOREA w Fabryce Sztuki w Łodzi i Art_Inkubatorze Fabryki Sztuki w Łodzi w następujących terminach:

13-14 maja

23-24 września

28-29 października

17-19 listopada


scena Art_Inkubatora w Fabryce Sztuki | Łódź, Tymienieckiego 3

Powrót do listy wydarzeń