ładowanie

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Perspektywy 2017: Teatr w działaniu - cykl piąty

Rosanna Gamson
17.11.2017
19.11.2017

Perspektywy 2017: Teatr w działaniu - cykl piąty

To ostatnia odsłona tegorocznego festiwalu Teatru CHOREA, skupionego wokół działań awangardowych w teatrze. Wydarzenie eksploruje zagadnienia awangardowej tradycji, ale również poszukuje nowych form wyrazu dla tej dziedziny sztuki.

W trakcie piątego cyklu nie zabraknie wyjątkowych wydarzeń. Pierwszym będzie łódzka premiera koncertu Spojrzystość - czyli Leśmian na 25 głosów, w wykonaniu Chóru Teatru Chorea, do muzyki Tomasza Krzyżanowskiego i Pawła Odorowicza. Drugie wydarzenie to spektakl Studium o Hamletach, czyli tegoroczna produkcja Teatru Chorea powstała we współpracy z Akademią Teatralną im. A. Zelwerowicza w Warszawie. Trzecim wydarzeniem, zamykającym Festiwal będzie koncert Pieśni przejścia w wykonaniu duetu Grochocki_Odorowicz - zdobywców Grand Prix tegorocznej edycji największego festiwalu muzyki folkowej w Polsce Nowa Tradycja
Wyjątkowe, mistrzowskie warsztaty taneczne podczas ostatniego cyklu poprowadzi Rosanna Gamson - choreografka i reżyserka pochodząca z Los Angeles.

Listopadowym wydarzeniom Festiwalu towarzyszyć będzie także wystawa fotograficzna 7.15 p.m. autorstwa Wiktora Moraczewskiego, z fotografiami Grega Noo-Waka, odnosząca się do historii sal teatralnych Hotelu Grand w Łodzi.

Równocześnie z finałem festiwalu, w dniach 17-19 listopada, w Art_Inkubatorze Fabryki Sztuki, odbywać się będzie III Zjazd Polskiego Towarzystwa Badań Teatralnych, organizowany we współpracy Polskiego Towarzystwa Badań Teatralnych z Katedrą Dramatu i Teatru Uniwersytetu Łódzkiego oraz Teatrem Chorea.

Program piątego cyklu festiwalu Perspektywy 2017:

17-19 listopada 2017 / piątek-niedziela / godzina 11:00-15:00
Warsztaty taneczne master class The Games z Rosanną Gamson - choreografką i dyrektor artystyczną Rosanna Gamson World Wide (RGWW) z Los Angeles (USA)

17 listopada 2017 / piątek / godzina 19:30
Łódzka premiera koncertu Spojrzystość - czyli Leśmian na 25 głosów, w wykonaniu Chóru Teatru Chorea

18 listopada 2017 / sobota / godzina: 19:00
Spektakl Studium o Hamletach Teatru Chorea i Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie

19 listopada 2017 / niedziela / godzina 16:00
Koncert Pieśni Przejścia duetu Grochocki_Odorowicz

28 października - 19 listopada 2017
Wystawa fotograficzna 7.15 p.m
Autor: Wiktor Moraczewski / Fotografie: Greg Noo-Wak

17-19 listopada 2017 / piątek-niedziela 
III Zjazd Polskiego Towarzystwa Badań Teatralnych, organizowany we współpracy Polskiego Towarzystwa Badań Teatralnych z Katedrą Dramatu i Teatru Uniwersytetu Łódzkiego oraz Teatrem CHOREA

Między kwietniem a listopadem 2017 można było uczestniczyć w pięciu weekendowych cyklach festiwalu. Podczas każdego z nich organizatorzy prezentowali spektakle, koncerty, sesje warsztatów prowadzonych przez zaproszonych artystów oraz spotkania i dyskusje z twórcami i teatrologami. Festiwal PRS 2017 to również dwie premiery, a pozostałe spektakle to produkcje pokazywane w Łodzi po raz pierwszy.


scena Art_Inkubatora w Fabryce Sztuki | Łódź, Tymienieckiego 3

Powrót do listy wydarzeń