ładowanie

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

PERSPEKTYWY 2017: TEATR W DZIAŁANIU - CYKL TRZECI

fot. Paweł Klepacz
23.09.2017
24.09.2017

PERSPEKTYWY 2017: TEATR W DZIAŁANIU - CYKL TRZECI

To trzecia odsłona wydarzenia, będącego kontynuacją cyklicznego festiwalu Teatru CHOREA - RETROPERSPEKTYWY. W trakcie wrześniowej odsłony zaprezentują się teatry zawodowe i quasi-zawodowe, które wyłamują się z obowiązujących kanonów sztuki scenicznej i proponują w swoich spektaklach, w ich temacie, treści i formie nowe perspektywy dla teatru.

Tegoroczna, szósta już edycja festiwalu zatytułowana PERSPEKTYWY 2017: Teatr - awangarda w działaniu, będzie poświęcona eksplorowaniu tematu awangardy w trzech aspektach. Pierwszy z nich dotyczy spektakli, w których pojawia się bezpośrednie nawiązanie do tradycji awangardy teatralnej, drugi wymiar to odczytywanie na nowo wyjątkowych dzieł, a trzeci będzie dotyczył przekraczania granic i zasad w teatrze.

W trakcie wrześniowej, trzeciej już, odsłony odbędzie się premiera spektaklu muzyczno-tanecznego Oratorium Ziemi, powstałego w koprodukcji Teatru CHOREA, kompozytora i muzyka Igora Gawlikowskiego i awangardowej grupy muzycznej Kormorany. Teatr zaprasza również na spektakl Nie mów nikomu, z Poznania, w reżyserii Adama Ziajskiego, stworzony przez grupę osób niesłyszących, proponujący niezwykle nowatorski sposób komunikowania się z widzem oraz ćwiczenia z niewidzenia – warsztaty z Adamem Ziajskim. 

Festiwal odbędzie się w siedzibie Teatru CHOREA w Fabryce Sztuki w Łodzi i Art_Inkubatorze Fabryki Sztuki w Łodzi w następujących terminach:

23-24 września
28-29 października
17-19 listopada


scena Art_Inkubatora w Fabryce Sztuki | Łódź, Tymienieckiego 3

Powrót do listy wydarzeń