ładowanie

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

#przepraszamy, że w czwartek: Alameda 5

Alameda 5

#przepraszamy, że w czwartek: Alameda 5

Specyficzna mieszanka gatunkowa: transowość, rytm, masywne gitarowe brzmienie, elektronika i echa muzyki etniczej. Na czwartkowej scenie Fabryki Sztuki wystąpi Alameda 5.

Kwintet Alameda to młodszy brat Alameda Trio, które wydało w 2013 r. bardzo dobrze przyjęty album Późne królestwo. Alameda 5 jest mniej zakochany w muzyce rockowej, bardziej ceni sobie improwizację i eksperyment z jednej strony, a z drugiej cechuje go upodobanie do transowych rytmów, granych przez dwóch perkusistów-perkusjonistów: Jacka Buhla (Variete, Maestro Trytony, Jachan/Buhl) oraz Rafała Iwańskiego (Hati, Kapital, Innercity Ensemble). Tonalny trzon kwintetu, podobnie jak i trio, stanowią gitarzyści Mikołaj Zieliński oraz Kuba Ziołek (występujący solo pod szyldem Stara Rzeka, a także członek m.in. Innercity Ensemble). Skład uzupełnia obsługujący instrumenty elektroniczne oraz syntezatory Łukasz Jędrzejak (T'ien Lai, So Slow).

Zadaniem projektu #przepraszamy, że w czwartek jest poszerzanie i kształtowanie muzycznej świadomości oraz tożsamości jego odbiorców i krytycznego podejścia do odbioru muzyki, zachęcenie do eksplorowania nierozpoznanych wcześniej muzycznych rejonów, a nawet do inicjowania własnych poszukiwań twórczych. Zaproszeni twórcy poruszają się w takich estetykach jak jazz, yass, muzyka improwizowana, eksperymentalna muzyka elektroniczna, ambient. Idea projektu zakłada, że każdy z tych gatunków może zostać przedefiniowany i rozwinięty dzięki interwencji twórców o odmiennej wrażliwości artystycznej. 


scena Art_Inkubatora w Fabryce Sztuki | Łódź, Tymienieckiego 3, g. 20.00

Powrót do listy wydarzeń