ładowanie

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

#PRZEPRASZAMY, ŻE W CZWARTEK: Bartek Kujawski i Lautbild

#PRZEPRASZAMY, ŻE W CZWARTEK: Bartek Kujawski i Lautbild

#PRZEPRASZAMY, ŻE W CZWARTEK: Bartek Kujawski i Lautbild

Po wakacyjnej przerwie wraca cykl czwartkowych koncertów muzyki alternatywnej w łódzkiej Fabryce Sztuki. Na początek na scenie Art Inkubatora wystąpi Bartek Kujawski oraz Lautbild.

Łódzki artysta Bartek Kujawski, znany również jako 8rolek, wydaje płyty i koncertuje od piętnastu lat. Zadebiutował w 2001 roku albumem Ptak mechaniczny. Jego twórczość nawiązuje zarówno do tradycji eksperymentalnej, jak i do muzyki rozrywkowej. Łączy ciężką elektronikę z osobliwym poczuciem humoru. Kujawski jest indywidualistą, a jego dzieła ciężko zakwalifikować do konkretnego gatunku.  Wykracza poza aktualne trendy, a muzyka elektroniczna, którą dekonstruuje, służy mu tylko jako baza, dzięki której wciąż poszukuje nowych rozwiązań.. W trakcie koncertu w Fabryce Sztuki zaprezentuje głównie materiał z ostatnich płyt Daily Bread oraz A kto słaby, niech jada jarzyny, a także dodatkowo wykona nowy utwór Elo (ze składanki Biedopad #2).

"[...]muzyka Kujawskiego nie wymaga tłumaczeń, sama w sobie jest niezwykle plastyczna, działa fizycznością dźwięku i jego dynamiką, mając momentami charakter dziecięcej zabawy, której zaprzecza jednak całościowa forma, bardzo precyzyjna i w sumie oszczędna, stworzona chyba bez żadnej presji nawiązywania do modnych nurtów współczesnej sceny elektronicznej." Bartek Chaciński, Polifonia 

Lautbild to kolejne muzyczne wcielenie Pawła Kulczyńskiego, który wciąż stara się okiełznać niepokorną strukturę oraz brzmienie i zbliżyć do nieco szerszej publiczności. Do tej pory jako Wilhelm Bras tworzył w nurcie awangardowym, na pograniczu techno i muzyki elektronicznej, wykorzystując bass music, house, sonorystykę czy też noise. Bazę do jego utworów stanowiły podkłady muzyczne grane na ręcznie wykonanych instrumentach.
Nazwa Lautbild pojawiła się w 2014 r. wraz z wydaniem pierwszej kasety Proletkult. Promując już pierwsze nagrania pod tym szyldem, Kulczyński zaznaczył, że chce odejść od mocno eksperymentalnego i awangardowego nurtu, jaki prezentował projekt Wilhelm Bras, proponując mniej skomplikowane i zredukowane środki wyrazu związane z melodią czy rytmem. Jednak o ile poszczególne dźwięki przybierają tu formę częściej spotykaną, to w całości wciąż słychać nawiązania do muzyki mocno eksperymentalnej. Na scenie Art. Inkubatora w Łodzi, Lautbild zaprezentuje materiał z Pulsus Frequiens.


scena Art_Inkubatora w Fabryce Sztuki | Łódź, Tymienieckiego 3, g. 20.00
 

Powrót do listy wydarzeń