ładowanie

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

#PRZEPRASZAMY, ŻE W CZWARTEK: Jachna + Wójciński i Maćkowiak solo

#przepraszamy, że w czwartek

#PRZEPRASZAMY, ŻE W CZWARTEK: Jachna + Wójciński i Maćkowiak solo

W ramach cyklu Fabryki Sztuki w Łodzi - czwartkowych koncertów muzyki alternatywnej, tym razem usłyszymy aż dwa koncerty zupełnie różnych gatunków muzycznych. Będzie to mieszanka jazzu, transu z nutą improwizacji oraz muzyki gitarowej z elementami ambientu, eksperymentu oraz elektroniki.

Projektem #przepraszamy, że w czwartek Fabryka Sztuki konfrontuje różne podejścia do praktyki tworzenia i odbioru muzyki, po to, by zachęcić do krytycznego odbioru muzyki, eksplorowania nierozpoznanych wcześniej muzycznych rejonów, a nawet do inicjowania własnych poszukiwań twórczych. 

Wojtek Jachna i Ksawery Wójciński –  pierwsi goście najbliższego czwartkowego spotkania z muzyką, to zbalansowana trąbka i szalony kontrabas. Pozornie dwie diametralnie różne osobowości, z dwóch zupełnie odmiennych muzycznych biegunów, stworzyły spójny, jednorodny i szalenie interesujący obraz subtelnej improwizacji, pełnej stonowania i idealnego wyważenia proporcji. A potem była improwizowana sesja w Bydgoszczy i tak doszło do nagrania Night Talks z transową, dyskretną, niemal medytacyjną wędrówką w rejony mało uczęszczane dotychczas przez obydwu muzyków. Jest w niej coś z nastroju płyt stworzonych przez rewelacyjne duety pokroju Joëlle Léandre i Jeana-Luca Cappozzo, Pascala Niggenkempera i Thomasa Heberera czy Alana Silvy i Jacquesa Coursila. Formalnie narracja Jachny i Wójcińskiego jest niejako zaprzeczeniem idei free jako brzmieniowego ekstremum, pełnego zgiełku i kakofonii. O czym przekonają się uczestnicy wydarzenia w Fabryce Sztuki. 

Z kolei Artur Maćkowiak – muzyk, performer – grywa solo, w zespole TROPY, Innercity Ensemble oraz w przeróżnych efemerycznych projektach muzycznych. Kiedyś współtworzył zespoły Something Like Elvis i Potty Umbrella. 

Porusza się w obszarach szeroko pojętej muzyki gitarowej, okraszonej dużą dawką eksperymentu, elektroniki, ambientu, improwizacji, ale z dość charakterystyczną nutą słowiańskiej melodyki. Ma na swoim koncie cztery płyty solowe: Take away (2012), Before the angels play their trumpets (2013), If it’s not real (2015), Iconic Rapture (2017). W czasie koncertu spodziewać się można przede wszystkim utworow z tej ostatniej. 
 


scena Art_Inkubatora w Fabryce Sztuki | Łódź, Tymienieckiego 3, g. 20.00

Powrót do listy wydarzeń