ładowanie

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

#PRZEPRASZAMY, ŻE W CZWARTEK: JACHNA | TARWID | KARCH

#przepraszamy, że w czwartek: Jachna | Tarwid | Karch

#PRZEPRASZAMY, ŻE W CZWARTEK: JACHNA | TARWID | KARCH

W kolejnej odsłonie z cyklu koncertów muzyki alternatywnej Fabryki Sztuki w Łodzi, posłuchamy tria, uważanego za fenomen polskiej sceny jazzowej. Jego skład tworzą: trębacz Wojciecha Jachna, pianista Grzegorz Tarwid oraz perkusista Albert Karch.

W trakcie czwartkowego koncertu w łódzkiej Fabryce Sztuki zespół zaprezentuje repertuar z wydanej we wrześniu 2016 ostatniej płyty zatytułowanej Sundial II. Album zawiera 9 kompozycji napisanych przez wszystkich członków tria i pokazuje konsekwentny progres zespołu od momentu debiutu – zarówno w wypracowywaniu wspólnego brzmienia, jak i w interakcji. W kompozycji artyści sięgnęli do klasycznych korzeni, łącząc je ze współczesnymi nurtami. Wszystkie inspiracje – od delikatnej kameralistyki, poprzez nowoczesny, akustyczny mainstream, aż po elementy improwizacji free można usłyszeć w kompozycjach zespołu. Dzięki swoim improwizacjom i eksperymentom w utworach trio Jachna/Tarwid/Karch stworzyło muzykę bardzo aktualną, której nie można tak naprawdę zaliczyć do jednego konkretnego gatunku.

Nagrania zostały zarejestrowane w studiu RecPublica w Lubrzy przez Kamila Kęskę – wykładowcę reżyserii dźwięku Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Album Sundial II został wydany nakładem prestiżowej słowackiej wytwórni HevHetia.

Wojciech Jachna (ur. 1976) – trębacz i sideman. W jego dorobku znajduje się przeszło 20 albumów z różnymi wykonawcami, w tym z Contemporary Noise Quintet/Sextet, Sing Sing Penelope, trójmiejskimi Mordami czy reggae’owym Dubska. Współpracował z wieloma artystami, między innymi legendą polskiej sceny improwizowanej Andrzejem Przybielskim, a także Irkiem Wojtczakiem, Tomkiem Glazikiem, Rafałem Gorzyckim, Rafałem Kołackim, Tomkiem Gadeckim, Marcinem Dymiterem, Michałem Jacaszkiem, Anną Zielińską, Ksawerym Wójcińskim, Jackiem Mazurkiewiczem, Arturem Maćkowiakiem, Kubą Ziołkiem, Rafałem Iwańskim. Obecnie tworzy wiele ciekawych składów – Innercity Ensemble, Jachna/Wójciński, Jachna/Cichocki/Urowski/Krawczyk, Jachna/Buhl, Jachna/Tarwid/Karch czy Jachna/Mazurkiewicz/Buhl.

Grzegorz Tarwid (ur. 1994) - pianista i kompozytor. Zebrał doświadczenie od wielu mistrzów polskiej pianistyki: najpierw od weterana jazzu tradycyjnego Wojciecha Kamińskiego, następnie Andrzeja Jagodzińskiego i Michała Tokaja, by przenieść się na studia do Kopenhagi i inspirować się duńską szkołą free: Jacobem Anderskovem czy Carstenem Dahlem. Ma na swoim koncie koncerty m.in. ze Zbigniewem Namysłowskim, Kazimierzem Jonkiszem, ale też Maciejem Obarą czy Tomaszem Dąbrowskim. Współtworzy tria Into Interlude i Jachna/Tarwid/Karch.

Albert Karch (ur. 1993) – perkusista i kompozytor. Występował m.in. z Tomaszem Dąbrowskim, Aliną Mleczko, Albertem Begerem, Kamilem Piotrowiczem, Kubą Wójcikiem czy kwartetem Marka Malinowskiego, a także zespołem muzyki współczesnej Sort Hul Ensemble. Współtworzy formacje Jachna/Tarwid/Karch, Into Interlude i Minim Experiment. Występował na festiwalach w Polsce, Rosji, Anglii i Danii, w tym Jazz Jantar, Copenhagen Jazz Festival, JazzArt Festival. Pasjonat literatury i fortepianu, muzyki Bacha, romantycznej pieśni niemieckiej, Vinnie Colaiuty i Nat King Cole'a.


scena Art_Inkubatora w Fabryce Sztuki | Łódź, Tymienieckiego 3, g. 20.00

Powrót do listy wydarzeń