ładowanie

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

#PRZEPRASZAMY, ŻE W CZWARTEK: kIRk

#PRZEPRASZAMY, ŻE W CZWARTEK: kIRk

#PRZEPRASZAMY, ŻE W CZWARTEK: kIRk

Kwartet łączący w swojej twórczości różne style muzyczne, wciąż poszukujący nowych inspiracji i brzmień. Grupa kIRk wystąpi na łódzkiej scenie Art Inkubatora w Fabryce Sztuki.

kIRk to zespół poszukujący nowych form wyrazu na styku muzyki elektronicznej oraz akustycznej. Grupę tworzy czworo muzyków: Antonina Nowacka (wokal), Paweł Bartnik (elektronika), Olgierd Dokalski (trąbka) i Filip Kalinowski (gramofon). Każdy z nich wyrastał na innych brzmieniach, każdy podchodzi do dźwięku nieco inaczej. Płaszczyzną porozumienia jest dla nich improwizacja, która pozwala wyjść daleko poza ograniczenia gatunkowe. Tu prym wiedzie intuicja i umiejętność prowadzenia dialogu. Owocem jest muzyka pełna organicznej dramaturgii, nieskażona oczywistością.

O progresywnym myśleniu i rewolucyjnym podejściu międzymiastowego składu wypowiadali się między innymi lider Swans – Michael Gira, pionier future-jazzowej trąbki Nils Peter Molvaer i matka chrzestna nowych brzmień Mary Anne Hobbs. Zespół gościł na opiniotwórczym brytyjskim portalu muzycznym The Quietus, w legendarnym, berlińskim klubie Tresor.Berlin (OFFICIAL), a także na scenach takich festiwali jak OFF Festival, Open'er Festival czy Satta Outside.

W trakcie czwartkowego koncertu w Fabryce Sztuki w Łodzi zespół zaprezentuje repertuar ze swojej najnowszej płyty – Za ostatni grosz, siedmiocalowego winylowego singla z dwoma mocnymi utworami: Za ostatni grosz, inspirowanego piosenką o tym samym tytule z repertuaru Budki Suflera, i równie nieoczywistego Nie ma co silić się na naturalność. To ledwie kwadrans muzyki, a zdaje się opowiadać całą, przeszło 15-letnią historię tej trudnej do zdefiniowania, międzystylowej załogi, łącząc elektronikę i akustykę, optymizm i melancholię, melodię i dysonans.


scena Art_Inkubatora w Fabryce Sztuki | Łódź, Tymienieckiego 3, g. 20.00

Powrót do listy wydarzeń