ładowanie

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

#PRZEPRASZAMY, ŻE W CZWARTEK: Mammoth Ulthana

przepraszamy

#PRZEPRASZAMY, ŻE W CZWARTEK: Mammoth Ulthana

W trakcie grudniowej odsłony cyklu koncertów w Fabryce Sztuki w Łodzi, wystąpi duet Mammoth Ulthana. Jacek Doroszenko i Rafał Kołacki zaprezentują między innymi repertuar z najnowszej płyty "Particular Factors", na której łączą muzykę elektroniczną z tradycyjnymi brzmieniami akustycznych instrumentów.

Mammoth Ulthana to duet muzyków – Jacka Doroszenko i Rafała Kołackiego, tworzących organiczne kompozycje muzyczne, których nie da się zakwalifikować do jednego konkretnego gatunku. Elektronikę i ambient łączą z akustycznym brzmieniem gongów, dzwonów, rogów i innych instrumentów etnicznych. W twórczości duetu przenikają się również dźwięki tradycyjnych instrumentów akustycznych z tonami generowanymi przez oprogramowanie komputerowe. Rezultatem ich eksperymentów muzycznych jest wyjątkowa i staranna podstawa kompozycyjna połączona z szeregiem zaskakujących i nieprzewidywanych zabiegów improwizacyjnych. W trakcie czwartkowego koncertu muzycy zaprezentują m. in. utwory ze swojej najnowszej płyty Particular Factors.

Inspiracją nazwy duetu było plemię Mammoth Ulthana, prastarej społeczności szamanów. Muzycy starają się wcielić w życie fenomen doświadczania rzeczywistości poprzez medytację dźwięku.

Jacek Doroszenko – elektronika, instrumenty cyfrowe, wideo
Rafał Kołacki – gongi, misy tybetańskie, instrumenty perkusyjne, rogi, grzechotki, dzwonki


scena Art_Inkubatora w Fabryce Sztuki | Łódź, Tymienieckiego 3, g. 20.00

Powrót do listy wydarzeń