ładowanie

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

#Przepraszamy, że w czwartek: Marcin Masecki

Marcin Masecki

#Przepraszamy, że w czwartek: Marcin Masecki

Na scenie Art Inkubatora tym razem wystąpi Marcin Masecki prezentujący własne, eksperymentalne interpretacje nokturnów Fryderyka Chopina.

Marcin Masecki sięgając po Chopina zatacza koło. Jako dziecko uczył się gry na fortepianie właśnie na jego utworach. Babcia i pierwsza nauczycielka artysty – Halina Masecka, była spadkobierczynią myśli chopinowskiej w prostej linii poprzez swoich pedagogów, uczniów ostatniego pokolenia uczniów Chopina. 

Jako świeżo dyplomowany muzyk, szukający swej tożsamości artystycznej na styku różnych stylów muzycznych, Masecki nie oparł się jednak na Chopinie. Szukał gdzie indziej. I tak zrodziła się fascynacja muzyką dawną, w szczególności niemiecką. Powstały płyty Die Kunst der Fuga i Re-Write Bacha oraz Ostatnie Sonaty Fortepianowe Beethovena. W pewnym momencie koncerty klawesynowe Bacha i Mozarta stały się punktem wyjścia do zuchwałych eksperymentów z orkiestrą barokową Arte dei Suonatori. Równolegle Masecki angażował się w projekty o zupełnie innych korzeniach muzycznych, od alternatywnego Paristetris, jazzowy Profesjonalizm, po własne kompozycje dla Warszawskiej Orkiestry Rozrywkowej, zespołu wiolonczelowego Cellonet, Filharmonii Poznańskiej i Orkiesty OSP w Słupcy. Po drodze jeszcze rok z zespołem Pink Freud, przygody z Wojtkiem Waglewskim, Tomaszem Stańko, Michałem Urbaniakiem i wieloma innymi. 

Przez cały ten czas Masecki nie zapominał o Chopinie. Często studiował jego muzykę i wracał do pokaźnej biblioteki odziedziczonej po babci, czekając na moment, kiedy będzie mógł swobodnie i szczerze podjąć się interpretacji jego muzyki.

Ten moment właśnie nadszedł. Fabryka Sztuki przedstawia komplet Nokturnów Chopina pod palcami Marcina Maseckiego.

Wstęp wolny.


scena Art_Inkubatora w Fabryce Sztuki | Łódź, Tymienieckiego 3, g. 20.00

Powrót do listy wydarzeń