ładowanie

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

#przepraszamy, że w czwartek: Modular String Trio

ModularStringTrio

#przepraszamy, że w czwartek: Modular String Trio

Kolejne spotkanie z muzyką niezależną w cyklu organizowanym przez Fabrykę Sztuki. Na scenie Art Inkubatora wystąpi Modular String Trio.
„Elektro-akustyczna improwizowana kameralistyka bliska współczesności” – to określenie najlepiej definiuje działalność Modular String Trio, zdaniem założyciela tej formacji Jacka Mazurkiewicza. Zespół powstał w 2013 roku, jako trio, ale ostatecznie uformował się w składzie czteroosobowym: Sergey Ohrimchuk – skrzypce, Robert Jędrzejewski – wiolonczela, Łukasz Kacperczyk – syntezator modularny i Jacek Mazurkiewicz – kontrabas i elektronika. Polsko-ukraiński kwartet proponuje mieszankę, której efektem jest intymna, pełna wyrazistych detali muzyka. 
 
Sergey Ohrimchuk - gra muzykę ludową, muzykę etniczną, jazzową, nową muzykę improwizowaną i muzykę współczesną. W 1991 roku ukończył Państwowe Konserwatorium im. P. Czajkowskiego w Kijowie. Od 1990 roku jest członkiem zespołu DREWO. W latach 1990-1997 współtworzył Contemporary Acoustic Trio CAT (nowa muzyka improwizowana). Współpracuje z ukraińskimi kompozytorami, takimi jak A. Zagaykevych, V. Poljova, S. Zazhytjko i D. Pertsov. W latach 1993-1997 był solistą Jazz Ensemble BIOCHORD. W latach 1999-2000 był członkiem grupy muzyki nowej NEW OBJECTS. Współpracuje z wykonawcami nowej muzyki improwizowanej, jak również z takimi muzykami, jak Siergiej Letov, Vladislav Makarov, Ilia Belorukov (Rosja), Jurij Jaremchuk, Andrij Orel, Viktor Pushkar (Ukraina). 

Robert Jędrzejewski - wiolonczelista i kompozytor; ur. 5 lipca 1976, Płock. W latach 1995-2000 studiował grę na wiolonczeli w klasie Zdzisława Łapińskiego oraz fakultatywnie kompozycję u Bogusława Schaeffera w Akademii Muzycznej w Krakowie. Studia kompozytorskie uzupełniał pod kierunkiem Marka Chołoniewskiego (1996) i Lidii Zielińskiej (1997). W latach 1993-95 był stypendystą Fundacji Płockiej. W latach 2000-2003 kierował Instytutem Nowej Sztuki Teatru Performer w Zamościu i organizował Festiwal Sztuk Intuitywnych „Fortalicje”. 

Jacek Mazurkiewicz - interesuje się szeroko pojętą muzyką. Swoje dźwięki składa w całość bazując na wrażeniach emocjonalnych i pulsie. Łącząc akustykę z elektroniką, wciąż poszukuje nowego brzmienia. Współtworzy głownie projekty autorskie (Gabinet Masażu Ucha Wewnętrznego, Modular String Trio, 3FoNIA). Zajmuje się udźwiękowieniem, komponowaniem i produkcją muzyki do filmów i spektakli teatralnych. Współpracował z wieloma polskimi i zagranicznymi artystami. 

Łukasz Kacperczyk - zajmuje się elektroakustyczną muzyką eksperymentalną opartą przede wszystkim na dźwiękach generowanych przez syntezator modularny. Nie stroni jednak od instrumentów wykonanych własnoręcznie. Interesuje go niepowtarzalność i ulotność efektów pracy z takim zestawem oraz jego ogromny potencjał brzmieniowy. Ceni przestrzeń i wstrzemięźliwość w budowaniu dźwięków. W duecie Paper Cuts wraz z Wojtkiem Kurkiem eksploruje możliwości improwizowanego dialogu między syntezatorem modularnym, a perkusją.
 
Wstęp wolny.
 

scena Art_Inkubatora w Fabryce Sztuki | Łódź, Tymienieckiego 3, g. 20.00
Powrót do listy wydarzeń