ładowanie

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

#przepraszamy, że w czwartek: Spontaneous Chamber Music

Spontaneous Chamber Music

#przepraszamy, że w czwartek: Spontaneous Chamber Music

Czwartkowe koncerty muzyki niezależnej w Fabryce Sztuki w Łodzi to okazja do muzycznych poszukiwań. Tym razem za sprawą jazzowej improwizacji.

Zadaniem projektu #przepraszamy, że w czwartek jest poszerzanie i kształtowanie muzycznej świadomości oraz tożsamości jego odbiorców i krytycznego podejścia do odbioru muzyki, zachęcenie do eksplorowania nierozpoznanych wcześniej muzycznych rejonów, a nawet do inicjowania własnych poszukiwań twórczych. Zaproszeni twórcy poruszają się w takich estetykach jak jazz, yass, muzyka improwizowana, eksperymentalna muzyka elektroniczna, ambient. Idea projektu zakłada, że każdy z tych gatunków może zostać przedefiniowany i rozwinięty dzięki interwencji twórców o odmiennej wrażliwości artystycznej. 

Muzycy tworzący trio Spontaneous Chamber Music mają za sobą różne doświadczenia: występowali na najważniejszych festiwalach jazzowych w Polsce (i kilku na świecie), grali z orkiestrami symfonicznymi - czasem nawet swoje własne utwory. Komponowali i wykonywali muzykę do spektakli teatralnych i filmów. Prowadzili warsztaty i lekcje mistrzowskie. Wykonywali utwory kompozytorów współczesnych i muzykę dawną. Prowadzili zespoły i pracowali jako muzycy sesyjni. Łączy ich wrażliwość i chęć wspólnego szukania nowych dźwięków. I o tym właśnie jest ten projekt. Istotą tego projektu jest improwizacja. Otwarta, niczym nieskrępowana. Zespół tworzą: Marcin Olak - gitary faktyczne i domniemane, Patryk Zakrocki - altówka, mbira, oscylatory oraz Mikołaj Miki Wielecki - instrumenty perkusyjne. W styczniu ubiegłego roku, nakładem Fundacji Słuchaj, ukazała się pierwsza płyta tria, Spontaneous Chamber Music, vol. 1

scena Art_Inkubatora w Fabryce Sztuki | Łódź, Tymienieckiego 3, g. 20.00

Powrót do listy wydarzeń