ładowanie

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

przepraszamy, że w czwartek: WIDT

Fabryka Sztuki

przepraszamy, że w czwartek: WIDT

To cykl koncertów muzyki alternatywnej. Tym razem będzie to spotkanie z duetem audiowizualnym WIDT.

Zadaniem projektu #przepraszamy, że w czwartek jest poszerzanie i kształtowanie muzycznej świadomości oraz tożsamości jego odbiorców i krytycznego podejścia do odbioru muzyki, zachęcenie do eksplorowania nierozpoznanych wcześniej muzycznych rejonów, a nawet do inicjowania własnych poszukiwań twórczych.  Zaproszeni twórcy poruszają się w takich estetykach jak jazz, yass, muzyka improwizowana, eksperymentalna muzyka elektroniczna, ambient. Idea projektu zakłada, że każdy z tych gatunków może zostać przedefiniowany i rozwinięty dzięki interwencji twórców o odmiennej wrażliwości artystycznej. 

WIDT to duet audiowizualny zrodzony ze współpracy dwóch sióstr - Antoniny Nowackiej (głos) i Bogumiły Piotrowskiej (wizualizacje generowane w czasie rzeczywistym). Twórczość WIDT charakteryzuje otwarta forma oparta na improwizacji, gdzie głos pełniący rolę instrumentu meandruje w gąszczu psychodelicznych wizualizacji tworzonych z wykorzystaniem zjawiska sprzężenia zwrotnego. Bezkompromisowa i absolutnie unikatowa forma wyrazu czynią WIDT fenomenem na pograniczu muzyki i sztuk wizualnych.

Duet został doceniony przez brytyjski magazyn The Quietus za audiowizualne albumy "Point#3" VHS (Pointless Geometry, 2015) oraz WIDT cd/dvd (Zoharum, 2016). Zespól występował w Polsce i za granicą m.in. na awangardowym festiwalu KRAAK w Brukseli, w legendarnym londyńskim klubie Cafe Oto, na Festiwalu Przemiany w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. 


scena Art_Inkubatora w Fabryce Sztuki | Łódź, Tymienieckiego 3, g. 20.00

Powrót do listy wydarzeń