ładowanie

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

PRZESTRZENIE AWANGARDY-KONFERENCJA

Przestrzenie awangardy

PRZESTRZENIE AWANGARDY-KONFERENCJA

W ramach projektu "Odzyskana awangarda" Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego zaprasza na konferencję poświęconą teatrowi pierwszej połowy XX wieku oraz jego związkom z rodzącą się w tym czasie sztuką awangardową w Europie Środkowo-Wschodniej.

Głównym tematem konferencji będzie szeroko rozumiane zagadnienie przestrzeni teatralnej w kontekście ruchów awangardowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Podczas konferencji, członkowie międzynarodowego zespołu badawczego, powołanego przez Instytut Teatralny, przedstawią rezultaty swoich badań. Konferencja będzie także międzynarodowym forum.

Wykłady inaugurujące każdy kolejny dzień wygłoszą profesor Levan Khetaguri z Uniwersytetu w Tbilisi oraz profesor Jakub Kornhauser z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Konferencji towarzyszyć będą pokazy rezultatów laboratoryjnych działań artystycznych polskich artystów Roberta Rumasa i KOMUNY//WARSZAWA.

Konferencja odbywa się w ramach projektu Odzyskana Awangarda, który został zainicjowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego z okazji obchodów Roku Awangardy i odwołuje się bezpośrednio do przedsięwzięć teatralnych 1. połowy XX wieku w Europie Środkowo-Wschodniej jako źródła inspiracji dla współczesnych twórców, redefiniując przy tym zjawisko historycznej awangardy z obecnej perspektywy wypracowanej przez historyków oraz praktyków kultury z tego regionu.

W załącznikach znajduje się abstrakt i program konferencji do pobrania.


Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego | Warszawa, ul. Jazdów 1

Powrót do listy wydarzeń