ładowanie

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Przygody Pędrka Wyrzutka - premiera w Teatrze Pinokio

fot. HaWa

Przygody Pędrka Wyrzutka - premiera w Teatrze Pinokio

Spektakl na podstawie powiastki filozoficznej dla najmłodszych, autorstwa Stefana Themersona, przedstawia losy Pędrka, poszukującego swojego miejsca, a także własnej tożsamości. Premiera Teatru Pinokio to propozycja dla dzieci i młodzieży w wieku powyżej 9 lat.

Spektakl Przygody Pędrka Wyrzutka jest adaptacją tekstu Stefana Themersona. Pędrek to dziwadło, mieszaniec, inny. Choć ma wiele cech wspólnych z innymi stworzeniami, zostaje odrzucony ze względu na to, co go od nich odróżnia. Podejrzewając, że to z nim może być coś nie tak, Pędrek wyrusza na poszukiwanie swojej tożsamości.

Historia Pędrka została opowiedziana z perspektywy twórców postaci – Franciszki (autorki ilustracji) i Stefana (autora tekstu) Themersonów – pary awangardowych artystów, w których wcielili się aktorzy Teatru Pinokio – Danuta Kołaczek i Krzysztof Ciesielski. Spektakl wyreżyserowała Ewa Maria Wolska. Jest to jej dyplom na Wydziale Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. W maju tego roku reżyserka zrealizowała performatywne czytanie Przygód Pędrka Wyrzutka w ramach VII Międzynarodowego Festiwalu Teatralna Karuzela, organizowanego przez Teatr Pinokio. Wrześniowa premiera jest kontynuacją tego projektu. Scenografią zajęła się Aleksandra Starzyńska – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Muzykę skomponował Patryk Zakrocki - muzyk, improwizator, kompozytor, artysta dźwiękowy , znany m.in. z duetu SzaZa. Animacje do spektaklu przygotowały Magdalena Bryll i Zuzanna Pomorska.


Teatr Pinokio | Łódź, ul. Kopernika 16, g 9:00

Powrót do listy wydarzeń