ładowanie

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Rok Awangardy. Łódź w Gdyni: Sonata Belzebuba

Sonata Belzebuba, fot. Sebastian Mul
26.05.2017
28.05.2017

Rok Awangardy. Łódź w Gdyni: Sonata Belzebuba

Premiera przygotowywana w ramach łódzko-gdyńskiego programu obchodów Roku Awangardy.

Trzecie z cyklu wydarzeń teatralnych w ramach projektu Rok Awangardy. Łódź w Gdyni, które swoim programem zwraca uwagę na wspólne modernistyczne dziedzictwo obu miast. Projekt powstał  z inicjatywy dwóch instytucji – Centrum Kultury w Gdyni i Teatru Nowego im. K. Dejmka w Łodzi.

W Sonacie Belzebuba Stanisław Ignacy Witkiewicz, podejmuje wątek faustyczny, interpretuje go zgodnie z doświadczeniem swego czasu i stawia pytania o głos w sporze o to, czy status artysty zwalnia twórcę z ograniczeń i powinności, stawiając go poza obszarem jakiejkolwiek oceny moralnej. 

Spektakl ma stanowić hołd dla wszystkich twórców, pragnących dokonać wielkiego dzieła. Przygotowuje go „SCENA 138” – grupa teatralna, działająca przy Centrum Kultury w Gdyni. Reżyseruje Tomasz Podsiadły, opiekun grupy.

Pokazy spektaklu odbędą się w dniach:
26.05.17, piątek, godz. 19:00 PREMIERA
27.05.17, sobota, godz. 19:00 II PREMIERA
28.05.17, niedziela, godz. 17:00

Czas trwania: 60 min

Bilety: 20 zł

scenografia : Agnieszka Szewczyk
kostiumy: Karolina Bryl
przygotowanie wokalne: Marta Stanke


Centrum Kultury w Gdyni | Gdynia, ul. Łowicka 51, g. 19:00

Powrót do listy wydarzeń