ładowanie

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Rok Awangardy. Łódź w Gdyni: Spektakl Kobro

Kobro, fot. Janusz Szymański

Rok Awangardy. Łódź w Gdyni: Spektakl Kobro

Jaką cenę płaci artysta, gdy tworzy? Czy życie prywatne musi być ceną artystycznego? Te pytania stawia spektakl Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi, który pokazany zostanie w Gdyni w ramach większego gdyńsko-łódzkiego projektu, przygotowanego z okazji Roku Awangardy.

Rok Awangardy. Łódź w Gdyni, to projekt który zwraca uwagę na wspólne modernistyczne dziedzictwo obu miast, a narodził się z inicjatywy dwóch instytucji – Centrum Kultury w Gdyni i Teatru Nowego im. K. Dejmka w Łodzi. Oprócz programu wydarzeń obejmuje również wydanie broszury Rok Awangardy. Łódź w Gdyni, która będzie swoistym przewodnikiem po awangardzie w Gdyni i Łodzi, wprowadzeniem do tematu awangardy i modernizmu.

Gdyńskie obchody Stulecia Awangardy zainaugurują pokazy dwóch spektakli. Jednym z nich będzie sztuka Kobro pióra Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk.

Jest to pierwsza dramatopisarska próba pokazania fenomenu kobiety i prekursorki, o której twórczości przez wiele lat mówiono wyłącznie w kontekście prac znanego męża – Władysława Strzemińskiego lub uwypuklając wątki biograficzne związane z rodzinnymi konfliktami. Fascynująca historia znanej na całym świecie awangardystki związanej z Łodzią zostanie tym razem pokazana oczami córki, Niki. Za próbą rozrachunku dziecka z rodzicami kryją się pytania o cenę, jaką płaci artysta, gdy tworzy, o to czy połączenie działalności artystycznej z życiem prywatnym jest możliwe.

Prapremiera odbyła się 22 listopada 2014 r. w Teatrze Nowym im. K. Dejmka w Łodzi.

Czas trwania: 75 min.
Bilety: 40 zł / 35 zł
Obsada: Monika Buchowiec, Joanna Król, Przemysław Dąbrowski, Wojciech Droszczyński, Krzysztof Pyziak

Spektakl został wyróżniony Nadzwyczajną Złotą Maską w sezonie 2014/2015.


Teatr Muzyczny w Gdyni, Nowa Scena | Gdynia, Plac Grunwaldzki 1, g. 19:00

Powrót do listy wydarzeń