ładowanie

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Rok Awangardy. Łódź w Gdyni: Spektakl W małym dworku

W małym dworku

Rok Awangardy. Łódź w Gdyni: Spektakl W małym dworku

Spektakl wyróżniony i doceniony w przeglądach i konkursach teatralnych, jest jednym z wydarzeń prezentowanych w ramach gdyńskich obchodów Stulecia Awangardy.

Inicjatorami projektu Rok Awangardy. Łódź w Gdyni są dwie instytucje – Centrum Kultury w Gdyni i Teatr Nowy im. K. Dejmka w Łodzi. Chcą zwrócić uwagę na wspólne modernistyczne dziedzictwo obu miast. Jednym z elementów programu będzie wydanie broszury, będącej swoistym przewodnikiem po awangardzie w Gdyni i Łodzi i wprowadzeniem do modernizmu.

Jednym z wydarzeń w ramach gdyńskich obchodów Stulecia Awangardy jest przedstawienie W małym dwórku autorstwa Stanisława Ignacego Witkiewicza.
Scena 138 składa hołd mistrzowi formy i gatunku – Witkacemu – biorąc na warsztat jego najsłynniejszy i najbardziej zagadkowy dramat. A wszystko po to, aby zmierzyć się z powagą parodii, siłą intrygi i potęgą słowa. Anastazja Nibek powraca z zaświatów. To sen, jawa, a może zbiorowa halucynacja spowodowana współczesną chorobą cywilizacyjną? I jak na to niespodziewane entrée reagują mieszkańcy dworku w Kozłowicach - nerwowy mąż, dwóch skrajnie różnych kochanków denatki, dorastające córeczki z piekła rodem i zachowująca podejrzanie stoicki spokój kucharka? Co stanie się z ich „spokojnym życiem” po powrocie Anastazji? Jedno jest pewne, ta wizyta skończy się dla kogoś sześć stóp pod ziemią… „A taki miał być przyjemny nastrój po podwieczorku w małym, zacisznym, ukrytym w drzewach dworku…” 

Premiera odbyła się 25 września 2015 r.

Spektakl zajął I miejsce na 29. Łódzkim Przeglądzie Teatrów Amatorskich, a także otrzymał wyróżnienie za sprawność warsztatu aktorskiego w pracy zespołowej na 12. Ogólnopolskim Konkursie Teatrów Amatorskich Melpomena w Środzie Wielkopolskiej.

Pokaz odbędzie się również w dniu:
7.06.17, środa, godz. 19:00

Czas trwania: 60 min
Bilety: 20 zł
Obsada:

Ojciec – Dyapanazy Nibek: Krzysztof Węgrzynowicz
Zosia Nibekówna, jego córka: Weronika Sprenger (IV) / Ewa Bućko (III i VI)
Amelka Nibekówna, jego druga córka: Sylwia Drzycimska (IV) / Marta Stanke (III i VI)
Jęzory Pasiukowski, kuzyn: Michał Tylicki
Aneta Wasiewiczówna, kuzynka Nibków: Agata Braun (IV) / Iza Morawska (III i VI)
Widmo Matki – Anastazji Nibek: Małgorzata Choroszewska
Ignacy Kozdroń, oficjalista: Marcin Ziurkowski
Józef Maszejko, oficjalista: Tomasz Bolek
Urszula Stechło, kucharka: Anna Górna
Marceli Stęporek, chłopiec kuchenny: Marta Stanke (IV) / Weronika Sprenger (III i VI)

Reżyseria: Tomasz Podsiadły
Scenografia i kostiumy: Agnieszka Szewczyk
Asystentka reżysera; Aleksandra Czuń
Asystentka scenografa: Paulina Rubinkowska
Światło i dźwięk: Jarosław Barczewski


Centrum Kultury w Gdyni | Gdynia, ul. Łowicka 51, g. 19:00

Powrót do listy wydarzeń