ładowanie

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Samograj - spektakl

Samograj
16.05.2017
17.05.2017

Samograj - spektakl

W sztuce tej, skierowanej do młodszych widzów, odnajdujemy zabawę z konwencjami teatralnymi, a także liczne techniki animacji. Na deskach Teatru Pinokio aktorzy bez użycia słów i z mało rozbudowaną scenografią, a za pomocą ruchu i samej gry aktorskiej, wprowadzają odbiorców w niezwykły świat.

Samograj to spektakl zbudowany z impresyjnych obrazów opartych na ruchu i grze aktora. Realizatorzy przedstawienia pokazują widzom, jak bez użycia słowa, z niewielką ilością przedmiotów, można budować każdy z wymyślonych światów i każdą, choćby najmniej prawdopodobną historię. Samograj reprezentuje teatr wizualny. Spektakl w swoich poszukiwaniach formalnych inspirowany jest m.in. teatralną działalnością Bauhausu, w szczególności myślą Oskara Schlemmera. Widoczne są także odniesienia do konstruktywizmu rosyjskiego. Aktorzy wykorzystując różne techniki animacji, sięgają po elementy wielu konwencji teatralnych – zabawę z formą, pantomimę, teatr gestu. Dzięki obrazom scenicznym zapoznają dzieci z tematem materii w świecie i jej relacji z człowiekiem. Ulegając przemożnej sile kreacji, aktorzy tworzą w przestrzeni sceny świat, odrzucając obawę przed konsekwencjami. Razem z widzami przyglądają się światu wokół, by odkryć, kto jest autorem partytury, która czyni go tak niezwykłym. 

Scenariusz, reżyseria i scenografia: Konrad Dworakowski
Kostiumy: Martyna Dworakowska
Ruch sceniczny: Anatoliy Ivanov
Muzyka: Piotr Klimek
Występują: Małgorzata Krawczenko, Żaneta Małkowska, Hania Matusiak, Ewa Wróblewska, Natalia Wieciech, Łukasz Batko, Łukasz Bzura, Piotr Osak

Spektakl powstał z myślą o widzu w wieku 6-10 lat.

 

Teatr Pinokio | Łódź, ul. Kopernika 16, g.10:00

Powrót do listy wydarzeń