ładowanie

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Ulice awangardy - spacer śladami łódzkiego środowiska

Ulice awangardy - spacer śladami łódzkiego środowiska

Ulice awangardy - spacer śladami łódzkiego środowiska

Gdzie tworzyli? Gdzie się spotykali? Które miejsca stanowiły dla nich inspiracje? Muzeum Sztuki w Łodzi proponuje edukacyjny spacer po Łodzi, który pozwoli poznać bliżej miejsca bliskie awangardowym artystom.

Gdzie mieściła się Cafe Astoria – miejsce spotkań międzywojennej artystycznej grupy Jung Jidysz? Wnętrza których lokali projektował Karol Hiller? Gdzie w Łodzi spotykali się kiedyś poeci, a gdzie klezmerzy? Z myślą o jakim miejscu Władysław Sztrzemiński zaprojektował mozaikę Wyzysk kolonialny? Do jakiego dzieła nawiązuje Rudowłosa, neon autorstwa Nataszy Splewińskiej?

Na te i inne pytania postara się odpowiedzieć, w trakcie spaceru ulicami Łodzi, przewodnik miejski Piotr Tomczyk. Zwiedzając miasto, uczestnicy skupią się przede wszystkim, ale nie wyłącznie, na śladach po twórcach awangardy. Poznają ulubione miejsca spotkań łódzkich artystów, poznają mnóstwo historii i anegdot...

Piotr Tomczyk – przewodnik po Łodzi, województwie łódzkim, Warszawie, województwie mazowieckim i paru innych miejscach. Z wykształcenia anglista i psycholog. Urodzony i wychowany w Łodzi. Mimo że mieszkał już w różnych zakątkach Europy i świata, zawsze chętnie wraca do Łodzi, ponieważ uwielbia unikatowy charakter tego miasta.

Miejsce zbiórki: ms1, Więckowskiego 36
Koncepcja: Joanna Glinkowska i Piotr Tomczyk
Wstęp bezpłatny


Muzeum Sztuki w Łodzi ms1 | Łódź, ul. Więckowskiego 36

Powrót do listy wydarzeń