ładowanie

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wigilia awangardy, czyli warsztaty i spotkanie z Mateuszem Falkowskim i Markiem Sobczykiem, twórcami kina grawitacyjnego

Awagnarda | Kino grawitacyjne

Wigilia awangardy, czyli warsztaty i spotkanie z Mateuszem Falkowskim i Markiem Sobczykiem, twórcami kina grawitacyjnego

Warsztaty i ich podsumowanie poruszą tematykę kina grawitacyjnego oraz wpływu różnorodnych czynników na tworzenie tego rodzaju kinematografii. Wydarzenie odbędzie się z udziałem twórców nurtu.

W trakcie spotkania zostaną zaprezentowane efekty warsztatów prowadzonych wcześniej, tego samego dnia, ze student(k)ami specjalizacji „Kultura wizualna” w IKP. Rozmowa poruszy temat metod pracy nad filmem Wysława, relacji między słowem a obrazem, stosunku do awangardy i sztuki w ogóle, o tym, dlaczego zwrotka w kinie daje większe nadzieje niż tzw. kinematograficzny zwrot w sztukach wizualnych, o roli nowych żywiołów (informacji, braku pieniędzy, pamięci, przemiany) i najnowszych formach dystrybucji kultury.

Mateusz Falkowski – filozof, autor książek: Wisława. Kryteria sprzedajnej manifestacji (razem z Markiem Sobczykiem, Warszawa 2013), O maszynach. T. 1: wiek XVII a filozofia techniki (Warszawa 2014), Twórca i perspektywy (Warszawa 2014). Uczy w Instytucie Kultury UJ, poznańskiej School of Form oraz na Wydziale „Artes Liberales” UW. Prezes Zarządu Fundacji na Rzecz Myślenia im. Barbary Skargi.

Marek Sobczyk – malarz, teoretyk, projektant, wydawca (MAMMAL). Studiował w warszawskiej ASP (1975-80). 1983-1989 członek Gruppy, współtwórca pisma Oj dobrze już. Od 1990 roku zajmuje się projektowaniem graficznym i typografią (1990-2004 z Piotrem Młodożeńcem w spółce Zafryki). Opublikował Kurs abstrakcji (1996); Kurs sublimacji (2006), obecnie przygotowuje Kurs Psycho/somo/socjo-analizy.  

Spotkanie poprowadzi Paulina Kwiatkowska 

W załączniku do pobrania plan warsztatów.


Instytut Kultury Polskiej, Wydział Polonistyki, Uniwersytet Warszawski | Warszawa, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28

Powrót do listy wydarzeń